Delikatess Grabbarna

Här är vi

Annerlund 23 sep
Eslöv 23-24 sep
Ölands skördefest Eriksöre 28 sep-1 okt
Ljungby 29 sep
Borås 29-30 sep
Ölands skördefest, Ekerum 29 sep-1 okt
Linneryd 30 sep
Bäckebo 30 sep

Se alla kommande datum

grabbarna.jpg

Magnus

 

Pierre

 

Roger

Delikatessgrabbarna

Svensk kvalitet

Besöksadress

Kyrkhultsvägen, Fridafors

 

Box 7, 360 10 Ryd

Tel 0459-83 000
info@delikatessgrabbarna.se

Mässor

september
Ölands skördefest Eriksöre 28 torsdag september - 1 söndag oktober
Ölands skördefest, Ekerum 29 fredag september - 1 söndag oktober
oktober
Österbybruk 13 fredag - 15 söndag
Åminne bruk värnamo 20 fredag - 22 söndag
Baldersnäs 20 fredag - 22 söndag
Julita 27 fredag - 29 söndag
Hellekis 27 fredag - 29 söndag
november
Wrams Gunnarstorp 2 torsdag - 5 söndag
Mårbacka 2 torsdag - 5 söndag
Marstrand carlstens fästninng 10 fredag - 12 söndag
Ekenäs slott 16 torsdag - 19 söndag
Taxinge 16 torsdag - 19 söndag
Liseberg 17 fredag - 19 söndag
Tjolöholm 17 fredag - 19 söndag
Göteryds julmarknad 11-16 18 lördag
Tjolöholm 22 onsdag - 26 söndag
Taxinge 23 torsdag - 26 söndag
Koberg slott 23 torsdag - 26 söndag
Liseberg 24 fredag - 26 söndag
Liseberg 30 torsdag november - 3 söndag december
kalmar slott 30 torsdag november - 3 söndag december
december
Liseberg 6 onsdag - 10 söndag
Munksjömagasinet, Jönköping 8 fredag - 10 söndag
Drottningholm 9 lördag - 10 söndag
Eksjö 9 lördag - 10 söndag
Liseberg 12 tisdag - 23 lördag
Öveds kloster 15 fredag - 17 söndag
Bergkvara gård 15 fredag - 17 söndag

market_collage.jpg 

Marknader

september
Annerlund 23 lördag
Eslöv 23 lördag - 24 söndag
Ljungby 29 fredag
Borås 29 fredag - 30 lördag
Linneryd 30 lördag
Bäckebo 30 lördag
oktober
Älmhult 4 onsdag
Lönsboda 5 torsdag
Algutsrum 6 fredag
Målilla 7 lördag
Mönsterås 7 lördag
Vimmerby 14 lördag
Holmsjö 14 lördag
Falkenberg 18 onsdag
Växjö 20 fredag - 21 lördag
Tomelilla 26 torsdag
Sjöbo 27 fredag
Torsås 27 fredag
Värnamo 28 lördag
Höganäs 28 lördag
december
Älmhult 6 onsdag
Vimmerby 16 lördag

Mässor

september
Ölands skördefest Eriksöre 28 torsdag september - 1 söndag oktober
Ölands skördefest, Ekerum 29 fredag september - 1 söndag oktober
oktober
Österbybruk 13 fredag - 15 söndag
Åminne bruk värnamo 20 fredag - 22 söndag
Baldersnäs 20 fredag - 22 söndag
Julita 27 fredag - 29 söndag
Hellekis 27 fredag - 29 söndag
november
Wrams Gunnarstorp 2 torsdag - 5 söndag
Mårbacka 2 torsdag - 5 söndag
Marstrand carlstens fästninng 10 fredag - 12 söndag
Ekenäs slott 16 torsdag - 19 söndag
Taxinge 16 torsdag - 19 söndag
Liseberg 17 fredag - 19 söndag
Tjolöholm 17 fredag - 19 söndag
Göteryds julmarknad 11-16 18 lördag
Tjolöholm 22 onsdag - 26 söndag
Taxinge 23 torsdag - 26 söndag
Koberg slott 23 torsdag - 26 söndag
Liseberg 24 fredag - 26 söndag
Liseberg 30 torsdag november - 3 söndag december
kalmar slott 30 torsdag november - 3 söndag december
december
Liseberg 6 onsdag - 10 söndag
Munksjömagasinet, Jönköping 8 fredag - 10 söndag
Drottningholm 9 lördag - 10 söndag
Eksjö 9 lördag - 10 söndag
Liseberg 12 tisdag - 23 lördag
Öveds kloster 15 fredag - 17 söndag
Bergkvara gård 15 fredag - 17 söndag